wz
Dovolená, zájezdy, ubytování v Čechách
Město v jižních Čechách ležící v údolí řeky Vltavy je nazývané perlou jižních Čech. Jako jedna z nejznámějších památkových rezervací je součástí světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1992. Dominanty města tvoří velkolepé památky ...
... gotický kostel sv. Víta  » »
Roku 1253 bylo poprvé zmíněno jméno Krumlova na listině moravského markraběte a rakouského a štýrského vévody Otakara, budoucího českého krále Přemysla Otakara II. Roku 1302 vymřela krumlovská větev Vítkovů. Jindřich z Rožmberka si na králi Václavu II. vymohl porušení práva odúmrti a domohl se převedení krumlovských panství do držení Rožmberků. Krumlov se tak stal hlavním sídlem Rožmberků. Petr Vok z Rožmberka, poslední člen rodu, byl roku 1601 kvůli svému zadlužení donucen postoupit Krumlov císaři,Rudolfu II.Habsburskému. Od r.1622 měli Český Krumlov v držení po tři generace Eggenberkové. Rod Eggenberků vymřel počátkem 18. století a roku 1719 nastupují na Krumlov jejich dědicové – Schwarzenberkové.
 « « Českokrumlovský zámek - areál, patřící k nejrozsáhlejším ve střední  Evropě. Sestává z více než 40 historických budov.
Jistě Vás zaujme staré město s klikatými uličkami a prastarými domy gotického a renesančního původu s mnoha galeriemi, krámky a hospůdkami. Zajímavý je letohrádek, jízdárna a letní divadlo s otáčecím hledištěm, Budějovická brána a renesanční pivovar.
Navštívíte-li město Český Krumlov, Vaší pozornosti by neměly ujít další skvosty jižních Čech. Ať již to jsou kulturní památky nebo krásy přírodní. Jmenujme za všechny hrad Rožmberk v Rožmberku nad Vltavou, cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě a klášter Zlatá Koruna.Nesmíme zapomenout na zámek Hluboká nad Vltavou, Červenou Lhotu či hrad Zvíkov a památku UNESCO - jedinečnou vesničku Holašovice . Nedotčenou přírodu můžete obdivovat v chráněné krajinné oblasti Šumava, vykoupete se u Lipenské přehrady a na nejvyšší horu Blanenského lesa Kleť 1.084 m.n.m. se dostanete i lanovkou.
ubytování Český Krumlov a okolí hotel Panský dům » »
Kategorie:
Stát:
Termín:
Doprava:
Cena do:
 
Pohodlné nákupy na internetu

úvod Blansko  Benešov  Beroun  Broumov  Chrudim  Kutná Hora z Čáslav  Česká Lípa  Český Krumlov